V této kapitole našich lexikonů se budeme věnovat lokalitám, místům, kde naši předkové založili svá sídla. Část těchto lokalit je zkoumána, vetší část není dosud prozkoumána. Jsou mezi námi i lidé, kteří úmyslně ničí tyto místa, proto chraňme naše kulturní dědictví a dejme prostor a klid archeologům, aby tato místa dobře prozkoumali.

Lexikon lokalit je rozdělen podle abecedního pořadí v záložce Místopis, jsou tříděny na mezolit, neolit, eneolit, doba bronzová, halštat, Keltové, doba římská, Slované; dále podle okresů či krajů. Vše postupně doplňujeme, co nám čas dovolí.
Zdroje našich informací jsou vydané encyklopedie, osobní informace od archeologů a internet.

Přejeme Vám mnoho získaných informací a máte-li něco, co zde nemáme, pošlete nám to na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Děkujeme

Upozornění!
Archeologické výzkumy mohou provádět, podle zákona č. 20/1987 Sb. pouze AÚ AV ČR a další oprávněné odborné organizace, které mají povolení od Ministerstva kultury ČR. Vyhledávání pomocí detektorů a dalších pomůcek je nezákonné a trestné!

Zde je zatím seznam lokalit s určením osídlení. Vzhledem k obrovskému rozsahu informací, máme zde 2 892 záznamů, postupně je doplňujeme popisy osídlení.

Encyklopedie Keltů - Čechy, Morava, Slezsko www.keltove.cz

Podrobnosti o lokalitách z období doby železné - latén - Keltové najdete na www.keltove.cz ext link 15