Keltoi 1994-2017

venuseEncyklopedie archeologie

  • Archeologie

Detektoristi – hrobári archeológie?

Úmyselná devastácia archeologického kultúrneho dedičstva je problémom, ktorý trápi archeológov, historikov a „pamiatkárov“ už dlhé desaťročia. Napriek svojmu jednotiacemu prvku, ktorým je strata poznatkov nevyčísliteľnej hodnoty, má ničenie archeologických nálezísk mnoho podôb, ako napríklad vykopávanie terakotových sôch v Mali alebo paleoinuitských nástrojov z mrožích klov na Aljaške, odcudzovanie architektonických súčastí a kamenných sôch v chrámovom komplexe Angkor Vat v Kambodži alebo vykrádanie hrobiek v Taliansku či v strednej Amerike.

Pokračovat ve čtení

Lexikon Archeologie

Hesla lexikonu, Encyklopedie řazená dle abecedy. Pro podrobnější vyhledávání hesla, použijte prosím Vyhledávání slova. Slovo se může vyskytovat v několika článcích. Data se průběžně doplňují.

Pokračovat ve čtení

Činění kůže

Od počátku lidstva se člověk zabýval zpracováním různých materiálů. Když mu byla zima, chtěl se zahřát. Jednou z možností bylo použití kožešin?

Pokračovat ve čtení

Související články

Dárci, sponzoři, dobrovolníci

Líbí se vám naše činnost? Děkujeme za každou Vaši podporu. Podívejte se na informace pro sponzory a dárce, jsou zde. Pro dobrovolníky jsou info zde, děkujeme. Seznam dárců. Budete-li chtít přispět, můžete tak učinit na uvedená čísla účtů, děkujeme.

Keltoi je členem

exarc-logocas-logo