Pro školní kolektivy máme nabídku programu ve spolupráci s cestovními kancelářemi a agenturami.
Dobrý den, hledáte náměty pro školní výlet? Máte rádi šumavskou přírodu a historii? Pokud ano, rádi bychom Vás pozvali na Šumavu do Prášil, kde pro Vás máme připraven např. výukový program v Archeoparku Prášily, nejvýše položenou botanickou zahradu v Česku a další možnosti, jak naplnit program školního výletu - nabídka platná pro rok 2016

Výukové programy

Pro školní kolektivy (4. - 9. třída) nebo jiné skupiny, nabízíme výukový program z dějin našich předků - Keltů. Program je realizován v Archeoparku Prášily na Šumavě a nově také v Archeoparku Isarno Letovice.

Program je cca 2,5 h a obsahuje:
- pečení placek, mletí mouky, rozdělávání ohně, výroba šperku, kvíz, povídání o zbraních, sekání dřeva keltskou sekerou, výroba keramiky. Pro děti máme možnost zapůjčení oblečení - haleny.

Učitelé mají vstup zdarma, bus parkuje cca 200 m od Archeoparku na parkovišti obce Prášily.

Začátky programů v 9:00 a ve 13:00 hodin.

Cena je stanovena na 90,- kč na osobu, vše co si děti udělají si odvezou a mají možnost si zde zakoupit drobnosti s keltskou tematikou. Zájemce o podrobnosti, prosím volejte na tel. 602 340 991, Vašek Horák

Výukové programy organizujeme již od roku 1996 a postupně jsme je realizovali v Keltské vesničce v Mladé Boleslavi, v expozici Templ v Mladé Boleslavi, v Informačním centru keltské kultury na zámku Nižbor, ve školách a nyní je organizujeme v Archeoparku Prášily.

skoly w1

Fotogalerie výukových programů

 

       

 

      

 Prohlídka Archeoparku Prášily

 

Máte možnost uvidět největší rekonstrukci vstupní brány v Česku, jedinou rekonstrukci panského domu v Čechách nebo za pomoci průvodce slyšet, jak žili Keltové.

Otevírací doba- zkušební provoz:

květen a říjen: víkendy So - Ne od 9 do 18 hodin

červen až září: denně od 9 do 18 hodin

Vstupné:
dospělí - 40,- Kč
ostatní - 20,- Kč
rodinné vstupné - 100,- Kč (rodina jsou dva dospělí + jedno a více dětí)
skupinové vstupné je od 20 osob včetně dětí a je poskytováno individuálně.

 

Doplňkový program v Prášilech a okolí:

Vyjížďky a povídání o koních

Pro skupiny je určen program povídání o koních ve stáji a výuka jízdy. Program trvá cca 1,5 hodiny a stojí 500,- Kč. Program se objednává v Informačním centru v Restauraci u Michala. Zájemci si mohou sjednat i individuální projížďku na koních po okolí.

Botanická zahrada

Nejvýše položená botanická zahrada v Česku obsahující stovky rostlin mnoha barev. Možnost průvodce s výkladem.
Zahrada se nachází v centru obce Prášily a vstup stojí 10,- kč s odborným výkladem. Průvodce se objednává v Informačním centru v Restauraci u Michala.

Dětské a sportovní hřiště

Na okraji obce Prášily - Dětské hřiště obsahuje skluzavky, prolézačky, apod. Ve sportovní části máte možnost využít tenisový kurt, basketbal, apod. Ojednává se v Informačním centru v Restauraci u Michala.

Přednáškový sál

K dispozici je také přednáškový sál, kde lze uskutečnit povídání s promítáním o přírodě Šumavy, o šumavských strašidlech, apod. Cena pronájmu sálu je 280,- Kč za hodinu. Přednáška se objednává v Informačním centru v Restauraci u Michala.

Občerstvení

Bufet, restaurace, cukrárna - najdete vše v centru obce Prášily

Bizoni - najdete je vedle botanické zahrady, vstup je volný

Výlet - například Prášilské jezero, jezero Laka, vyhlídka Poledník, apod., podrobnosti zde>>


Parkování autobusu je možné pouze na vyznačených místech v obci Prášily nebo na lokalitě Slunečná, v blízkosti Archeoparku je možné pouze vystoupit a nastoupit.

Parkování aut je také možné jen na vyznačených místech v obci Prášily.

Celá nabídka programů se nachází v obci Prášily na Šumavě a je od sebe vzdálena max. 500 metrů z jedné strany obce Prášily na druhou!

Pro občany s průkazy ZTP doporučuji volat předem na tel 602 340 991 - jedná se zde o běžný horský terén bez bariér, ale s převýšením.

Více podrobností a ceny najdete na www.archeoparkprasily.cz www.prasily.net www.sporthotel-prasily.cz nebo na telefonu 602 340 991 V. Horák. E-mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

S přáním hezkého dne Václav Horák
Pro zájemce o zajištění dalšího programu školního výletu odkážeme na cestovní kancelář Geops nebo cestovní agenturu CA PRIMA VIA, s.r.o. Plzeň nebo Vaši dvorní cestovku či agenturu, které Vám zajistí dopravu a patřičné náležitosti.

 

 

Související články