Keltoi 1994-2017

Keltský areál bude asi srovnán se zemí

Na městském pozemku v lesoparku Štěpánka stojí areál občanského sdružení Keltoi. Radním města se ale nelíbí, že areál je v nedokončeném stavu a chtějí ho zrušit. Boleslavský deník - 20.5.2004
PAVEL SVAČINA, ČTK

Mladá Boleslav - Radní v Mladé Boleslavi chtějí zrušit areál občanského sdružení Keltoi v lesoparku Štěpánka. Podle všeho areál, který nabízí možnosti vyzkoušet některé zvyklosti ze života Keltů, ještě do této doby nebyl dokončen. Stav areálu se radním nelíbí a tvrdí, že sdružení se nesnaží o žádnou nápravu.
"Dislokační komise se shodla, že areál je nevyužívaný a dlouhodobě je ve špatném stavu," uvedl mladoboleslavský primátor Svatopluk Kvaizar. Podle samotného sdružení Keltoi ale ze strany města nikdo neoznámil, že se chystá zrušení areálu a sdružení tam proto chystá další kulturní i výukové programy.
"Zrušení areálu by pro nás znamenalo i velký finanční problém," uvedl vedoucí sdružení Keltoi Václav Horák. Podle primátora bude totiž muset sdružení celý areál vyklidit na vlastní náklady a vrátit pozemek do původního stavu. Původní záměr sdružení Keltoi byl zajímavý. Patří totiž k propagátorům života Keltů. V mladoboleslavském parku Štěpánka sdružení vybudovalo osadu se sruby a dalšími stavbami, které byly zhotoveny podle skutečných vykopávek. Sdružení se ale dlouhodobě potýká s nedostatkem peněz a údajně proto zanedbávalo i úklid areálu. Špatný a zchátralý stav areálu kritizovala dislokační komise už vloni na podzim. Primátor ale prohlásil, že ke zlepšení od té doby nedošlo. Podle vedoucího sdružení Václava Horáka ovšem Keltoi areál skutečně uklidil a uspořádal zde další akce. V současné době se údajně chystají další výukové programy pro školy a dokonce i natáčení dokumentu o keltských řemeslech. O to více je prý pro celé sdružení překvapivé, že město chce areál zrušit.

Dárci, sponzoři, dobrovolníci

Líbí se vám naše činnost? Děkujeme za každou Vaši podporu. Podívejte se na informace pro sponzory a dárce, jsou zde. Pro dobrovolníky jsou info zde, děkujeme. Seznam dárců. Budete-li chtít přispět, můžete tak učinit na uvedená čísla účtů, děkujeme.

Keltoi je členem

exarc-logocas-logo