Keltoi 1994-2017

Radní v Mladé Boleslavi chtějí zrušit keltský areál na Štěpánce

15.05.2004
MLADÁ BOLESLAV - Radní v Mladé Boleslavi chtějí zrušit areál občanského sdružení Keltoi v lesoparku Štěpánka. Nelíbí se jim stav nedokončeného areálu, který je na městském pozemku, a tvrdí, že sdružení se nesnaží o žádnou nápravu.Novinářům to včera řekl primátor Svatopluk Kvaizar. Sdružení to dosud nikdo neoznámil, proto tam chystá další kulturní i výukové programy. Vedoucí sdružení Václav Horák řekl, že by to ale pro něho znamenalo i velký finanční problém. Podle primátora totiž bude muset sdružení areál vyklidit a vrátit do původního stavu. Sdružení patří k propagátorům života Keltů. V mladoboleslavském areálu vybudovali osadu se sruby a dalšími stavbami, které byly zhotoveny podle skutečných vykopávek. Areál ale zůstal nedokončený, i když sdružení plánovalo další stavby. Potýká se ovšem s nedostatkem peněz, a zanedbávalo proto i úklid areálu.
Již loni na podzim vedení magistrátu i dislokační komise města ostře kritizovaly, že areál je zchátralý a zarostlý. Již tehdy varovaly sdružení, že mu vypovědí smlouvu, pokud vše nedá do pořádku. Primátor včera prohlásil, že zde od té doby žádné zlepšení nenastalo.
Podle Horáka ovšem Keltoi areál skutečně uklidili a uspořádali zde další akce. I nyní chystají výukové programy pro školy a natáčení dokumentu o keltských řemeslech. O to více je překvapuje náhlé rozhodnutí rady. "V každém případě se budu snažit, aby areál zůstal na Štěpánce zachován" řekl. Dosud jej prý nikdo z magistrátu o rozhodnutí radních neinformoval.
ČTK, zdroj Deník Právo

Dárci, sponzoři, dobrovolníci

Líbí se vám naše činnost? Děkujeme za každou Vaši podporu. Podívejte se na informace pro sponzory a dárce, jsou zde. Pro dobrovolníky jsou info zde, děkujeme. Seznam dárců. Budete-li chtít přispět, můžete tak učinit na uvedená čísla účtů, děkujeme.

Keltoi je členem

exarc-logocas-logo