Keltoi 1994-2017
  • Pravěk

Bardův hlas z 11. října 2006

Aktuality k dnešnímu dni odeslané členům a registrovaným čtenářům našich stránek keltoi.cz, boiohaemum.cz a keltove.cz. Bardův hlas ze dne 11.10.2006

Ahoj všem příznivcům Keltů a historie, ozýváme se Vám po létě vyplněné pernou prací na stavbě Archeoparku Prášily – keltské vesničky a posíláme Vám pár novinek.

Samhain v Prášilech
O víkendu 28.-29. října 2006 se v obci Prášily na Šumavě uskuteční další z akcí věnovaných keltské kultuře – oslava keltského nového roku. V sobotu odpoledne budou ve vesničce k vidění keltská řemesla, pečené sele a bude hrát skupina Gwalarn. Podrobný program najdete na stránkách organizátora akce www.prasily-sumava.cz.

Keltská vesnička v Prášilech
Od května letošního roku se na okraji obce Prášily staví keltská vesnička – postavili jsme tři přístřešky na řemesla, odvodnění pozemku, panský dům a začali jsme se stavbou klešťovité brány.
Panský dům je rekonstrukce nálezu z Mšeckých Žehrovic o velikosti 13,5x10 m, má valbovou střechu a stěny ze svisle postavených kůlů vymazaných jílem. Na stavbě se podílelo přes 30 lidí, převážně studentů. Všem, kteří zde pracovali patří velký díky za několik tisíc hodin práce. Podrobnosti a fotografie najdete na našich stránkách www.keltoi.cz. Vstupní brána – typ klešťovitá se bude stavět podle nálezu z oppida Nevězíce a je na programu v jarních měsících po roztátí sněhu.

Připravujeme publikaci o Keltech
Při příležitosti Samhain vyjde speciál věnovaný keltské kultuře a jejímu odkazu. Zájemci si jej mají možnost objednat na naší emailové adrese. Cena bude na poštovné a symbolický příspěvek.
Z tohoto důvodu jsme si zaregistrovali doménu www.keltove.cz, která bude sloužit jako rozcestník pro zájemce o keltskou kulturu.

Veletrh cestovního ruchu v Plzni
Díky spolupráci s partnery v obci Prášily se zúčastníme veletrhu cestovního ruchu v Plzni ve dnech 12.-14. října 2006. Vstupné je zdarma a tak se můžete přijít podívat.

Poděkování
Ještě jednou chci poděkovat všem spolupracovníkům za dobrou práci a těším, že návštěvníci v Osadě Keltů jejich práci ocení. Při stavbě se ve výsledku nepoužily hřebíky, vše je ručně osekávané a pasované.

S přáním hezkého dne

Václav Horák
Keltoi, občanské sdružení

www.keltove.cz - keltský portál
www.keltoi.eu www.keltoi.cz – aktuální informace o dění
www.boiohaemum.cz – časopis o historii od pravěku po středověk
www.vaclavhorak.com - výroba a prodej historických suvenýrů a tématických knih
www.prasily.net - neoficiální stránky obce Prášily na Šumavě
www.prasilsko.cz - nabídka regionu Prašilsko ma Šumavě

Související články

Dárci, sponzoři, dobrovolníci

Líbí se vám naše činnost? Děkujeme za každou Vaši podporu. Podívejte se na informace pro sponzory a dárce, jsou zde. Pro dobrovolníky jsou info zde, děkujeme. Seznam dárců. Budete-li chtít přispět, můžete tak učinit na uvedená čísla účtů, děkujeme.

Keltoi je členem

exarc-logocas-logo